Close Info

Kooruvate pisarate sosinad

2023

Liste kunstimess 
12.06.-18.06.2023

Väljapanekul käsitleb Liivrand poeetilise keele ja omaenda loodud sümbolisüsteemi abil kaduvust ja melanhooliat tänapäeva ühiskonnas. Küllaltki dekadentliku inimesena huvitavad kunstnikku mitmesugused emotsionaalsed kogemused, silmale nähtamatud nüansid ruumis, nagu tuuleõhk või magusad lõhnad. Samuti paeluvad teda mööduvus, ajajäljed ja kultuuriloolised kattuvused. Viimasel ajal on Liivranda vallanud sünge ärevus. See on ajendanud teda looma uusi teoseid, milles altarimaale meenutavad metallilõiked on kombineeritud õrnade joonistuste, ornamentide ning valmisesemetega. Säilitades hiljuti leitud esteetika ja vormi, on Liivranna huvi nihkunud muutumisele, aeglasele, kuid pidurdamatule taassünniprotsessile.

Taassünni sümboliks on kunstnik valinud konnakullese. Kulles moodustub konnakudust, kuid pole veel arenenud konnaks – kahepaikseks, kes võib elada nii vees kui ka maismaal. Läänemaailma ajaloos on teda peetud müstiliseks olendiks ja ebakindluse sümboliks. Muutus tähendab ebastabiilsust ja kahtlusi, kuna taassünniga kaasneb entroopia, mis hävitab vanad elud ja maailmad, et alata saaks uus elu. Liivrand toetub esteetikale, ikonograafiale, kujundusele ja jutustuslikele elementidele, millele tuginevad mitmesugused visuaalsed ajalood ja käsitööpraktikad. See kõik on põimunud installatiivsetesse skulptuuridesse, mida täiustavad joonistused, vitraažid ja orgaaniline aines. Koos moodustavad need sürrealistliku maastiku, mis kujutab uue, tundmatu eluvormi sündi vana elu rusude vahel.

Šelda Puķīte

Fotod: Albert Kerstna, Studio Shapiro, Anna Mari Liivrand

https://www.kogogallery.ee/ee/...

Varisevate siluettide varjus Kooruvate pisarate sosinad Ajatult otstarbekas talisman Karikakra torge Argimõtete märjad südamikud Okkaline meelitus väljalt Heade mõtete kodu Sängid ja vulinad Monumentide org (võib sisaldada artefakte) Kildumatu